Android Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Android işletim sisteminde bazı zamanlarda ses sorunları yaşayabilirsiniz. Bu tür durumlarda bazı adımları takip edebilir ve sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Ses Cızırtılı mı?

Ses cızırtılı olarak geliyorsa işletim sistemi ve cihaz arasındaki uyumsuzluklardan söz edilebilir. Bu sorunu çözebilmek için cihazınızın ayarlar menüsü üzerinden arama ayarlarına girmelisiniz. Daha sonra bu alanda ek ayarları da açarak “parazit giderici” özelliğinin pasif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

İşlemi tamamladıktan sonra sağlıklı bir şekilde telefon görüşmelerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle telefon görüşmelerinde sesi biraz daha net bir şekilde duyabilirsiniz.

Ses Boğuk mu?

Android cihazlarda yaşanan ses boğukluğu sorunu kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorunlardandır. Genel olarak bu durum telefon görüşmelerinde olsa bile bazı zamanlarda müzik dinlerken de olabilir. Sorunu çözebilmek için birkaç kontrol gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Sorunu yaşayan kullanıcılar ilk etapta hoparlör kısmındaki toz ve parçacıkları temizlemelidir. Bu işlem sonrasında sorun genellikle çözülmüş olur. Temizlikten sonra sorun devam ediyorsa sorun donanımsal olabilir. Bu durumda teknik servise başvurmanız gerekmektedir.

Ses Uzaktan mı Geliyor?

Cihazdaki antenden dolayı sesin uzaktan gelmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için telefonun mobil veri menüsüne giriş yapmanız gerekir. Daha sonra ayarlar kısmına girerek MCC 286 ve MNC 01 olarak ayarlayabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *