Çalınan Telefonda WhatsApp Hesabı Nasıl Korunur?

WhatsApp en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Güvenilir ve ekonomik bir şekilde iletişim kurabilmenizi sağlayan WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerini de bünyesine dahil ederek hizmet vermeye devam ediyor.

Telefonunuz çalındıktan sonra vakit kaybetmeden kullandığınız operatör ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Durumu bildirdikten sonra SIM kartınızı kilitlemek istediğiniz de belirtmelisiniz. Bu durum olduğunda telefonunuzda hesabınızı onaylamanız mümkün olmayacağı için eski telefonunuzdan bu hesabın kullanılması da mümkün olmamaktadır.

Bu adımlardan sonra WhatsApp iletişim mailini kullanarak çalınana veya kaybolan telefon ibaresini kullanmalısınız. Operatör ile iletişime geçerek aynı numaralı bir SIM kart da çıkartabilirsiniz.

İletişim kanallarına bu tarz çalınma durumlarını bildirmezseniz kötü niyetli kişilerin Wi-Fi üzerinden de hesabınızı kullanabileceklerini unutmamalısınız. Bu sebeple, telefonunuz çalındığı zaman ilk olarak yapmanız gereken işlem bu olmalıdır.

Çalınma ve kaybolma durumları için yapılan hesabı devre dışı bırakma işleminde hesabın tamamen silinmeyeceğini de belirtmelisiniz. Kişiler hesabınız devre dışı kaldığı süre boyunca profilinizi görmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca 30 gün beklemede kalacak olan mesajlar da alabilirsiniz.

30 gün boyunca devre dışı bırakılan hesapların tamamen silineceğini unutmamalısınız. Bu süreç içerisinde etkileşim olmazsa hesabınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *