Compaq Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Harris’de kurulan Compaq, 2002 yılında Hewlett-Packard yani HP şirketi ile birleşmiştir. 2013 yılında marka adı sona ermiştir. İlk kurulduğu yıllardan sonra bilgisayar teknolojisinin yeni geliştiği dönemlerde dünyanın en fazla satan bilgisayar üreticileri arasında yer almıştır. 1990’lı yıllarındaki başarısıyla göz dolduran Compaq, 1988 yılında dünya üzerinde bir atılıma imza atmıştır.

Dünya tarihindeki ilk VGA işlemcili dizüstü bilgisayarı geliştiren Compaq, günümüz ismiyle laptop olan Compaq SLT/286’yı çıkartmıştır. Bu girişimin hemen ardından ise 1989 yılının Ekim ayında Compaq LTE adlı ilk dizüstü bilgisayarını tanıtmıştır. 2002 yılında HP tarafından 25 milyar USD karşılığında satın alınan Compaq, zaman içerisinde HP’nin faaliyetleriyle çalışmalarına devam etmiştir.

David Packard ve Bill Hewlett tarafından kurulan HP bünyesinde Apollo Computer, Tower Software, 3Com, Palm gibi birçok şirket bulunmaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Hewlett-Packard’ın günümüzdeki başarılarına ulaşmasının en büyük sırrı ise Compaq şirketiyle birleşmesidir. Hp Compaq’ın tüketici ürünleri hattı ve destek hattı bulunmaktadır.

Tüketici ürünler destek hattı için 0212 444 03 07 numarasını, ticari ürünler destek hattı için ise 0212 444 71 71 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *