E-Devlet Çağrı Merkezi Direk Bağlanma

E-Devlet Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 160

Türkiye’nin e-Devlet, e-Devlet Kapısı veya Dijital Türkiye isimleriyle anıldığı bir web sitesi olan e-Devlet, bugün Türkiye Cumhuriyeti devlet hizmetlerine dair kullanıcı olan tüm vatandaşlarına uygun şekilde tüm ihtiyaçlarını karşılayan, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hizmet veren kamu kuruluşlarından biri olarak tanınır. Elektronik ortam içerisinde hem güvenli hem dek kesintisiz olarak ortak bir nokta üzerinden bilgi sağlayan e-Devlet, bugün pek çok alanda web tabanlı bir sistem olarak kurulmuştur.

e-Devlet Kapısı olarak tanımlanan devlet hizmetleriyle alakalı olarak pek çok kullanıcı niteliğinde işlemlerinizi, resmi bir devlet dairesine gitmeden de çok pratik şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun için kapsama giren e-Hizmetler ile birlikte çeşitli sorgulama, başvuru ya da ödeme gibi süreçlerinizin tamamından faydalanabilirsiniz. Kurumlar kategorisinde yer alan resmî kurumların ve iletişim bilgilerinin de istediğiniz şekilde iletişimini yapabilirsiniz.

Benzer şekilde bağlı olduğunuz belediyelerle ilgili olarak hem sundukları hizmetler hem de iletişim bilgileri gibi pek çok konuda işlem yapabilir ve bilgi tarama yapabilirsiniz. Bunların dışında ise hızlı çözüm için şikâyet, öneri, sorularınız ya da isteklerinizi de e-Devlet platformu üzerinden sunabilirsiniz. Bu konuda isterseniz e-Devlet çağrı merkezi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Burada her konuda destek, bilgi alabilir, merak ettiğiniz her şeyi 160’ı tuşlayarak resmi kanallarla da sorabilirsiniz.

e-Devlet E-Hizmet Kategorileri Nelerdir?

e-Devlet Kapısı üzerinden yapacağınız hizmet çeşitleriyle beraber çeşitli kurumlara ait yüzlerce hizmetten istediğiniz gibi faydalanabiliyorsunuz. Devlet dairelerinde gerçekleştirmek istediğiniz pek çok şeyi aslında doğrudan zaman ve paranızı boşa harcamadan web sitesi üzerinden tamamlamak mümkündür. Bu konuda e-Devlet iletişim numarası ile görüşebilir, bilgi alabilirsiniz.

e-Devlet’in kendi bünyesinde bulunan Adalet, Devlet ve Mevzuat, İş ve Kariyer, Çevre, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık, Eğitim, Genel, Güvenlik, Şikayet ve Bilgi Edinme, Telekomünikasyon, Vergi, Harç ve Cezalar, Trafik ve Ulaşım gibi ve daha pek çok alanda bilgi sahibi olacağınız şekilde iletişimde kalabilirsiniz.

E-Devlet İletişim Telefon Numarası

E-Devlet Telefon Numarası: 160

İstediğiniz her zaman çağrı merkezi numarası 160’ı tuşlayarak destek alacağınız e-Devlet destek numarası desteğiyle beraber dilediğiniz her zaman en çok araştırılan, sorulan ve işlem yapılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, PTT, SGK, GIB Vergi Borcu Sorgulama, Adalet Bakanlığı ya da Türkiye Noterler Birliği aracılığıyla tescilli tapu, araç sorgulama gibi pek çok konuda destek alabilirsiniz.

Belge Doğrulama ya da Sosyal Yardım Bilgileri gibi birçok konuda da bilgi sorgulama, doğrulama için direkt olarak iletişimde kalacağınız e-Devlet ile birlikte en iyi şekilde mobil cihazlarla beraber e-Devlet Kapısını kullanabilirsiniz. Hem iOS hem de Android işletim sistemi telefonlarınızda çok basit şekilde kullanarak istediğiniz işlemlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

E-Devlet’in kendi hizmetleriyle ilgili verdiği ve yenilik kattığı menülerinde değişiklerde detaylı bilgi edinmek, takibini yapmak için sosyal medya hesaplarından e-Devlet’i takip edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz her zaman e-posta yoluyla da yazışma yaparak iletişimde kalmak için direkt olarak iletişiminizi de sağlamamnız mümkündür.

E-posta Adresi: bilgi@turkiye.gov.tr

E-DEVLET Facebook

E-DEVLET Twitter

E-DEVLET İnstagram

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *