Erkekler Ciddi İlişkiden Neden Korkarlar?

Genel olarak kadınların erkekler ile alakalı yaşadıkları şikayetlerden bir tanesi ilişkinin ciddiye binmeye başlaması sonrasında tavırlarındaki değişimlerdir. İlişkiye isim koyma söz konusu olduğu zaman erkekler bir anda ortadan kayboluyorlar. Peki, bu durumun ardında yatan belli başlı nedenler neler?

ciddi ilişki

Yaşanmış Kötü Tecrübeler

 Erkeklerin kötü ayrılıklar yaşamaları sonrasında yeni bir ilişkiye sıcak bakamamaları oldukça olağan bir durum. Kötü tecrübelerinin duygularının önüne geçmesine izin verdikleri için de yeni bir ciddi ilişkiye başlama konusunda büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi ise tekrardan hayal kırıklığı yaşamamak istemeleridir.

Bağlanma Korkusu

Özgür bir yaşamı bırakıp tek eşli bir yaşama geçmek erkeklerin büyük bir kısmı için oldukça zor. Çünkü ciddi ilişki ile beraber sorumluluklar da artmaya başlıyor. Bu sorumluluklar ile karşılaşmak istemedikleri için de mümkün olduğu kadar ciddi ilişkiden uzak durmak istiyorlar.

ilişki

İlişkinin Yürümeyeceğini Düşünmeleri

Erkekler kadınlara oranla çok daha mantıklı düşünüyorlar. Kadınlar kimi zaman aslında hiç uyuşamayacaklarını düşündükleri erkeklerin peşinden sorgusuz sualsiz gidebiliyorlar. Lakin erkekler çok daha mantıklı bir şekilde hareket ediyorlar. Çünkü arkadaş olarak çok iyi geçinilirse geçinilsin fark etmez; ilişkiye başlandıktan sonra pek çok şeyde değişimler kendini göstermeye başlıyor. Erkeklerin büyük bir kısmı da bunu önceden fark ettikleri için ilişkide hayal kırıklıkları yaşamamak adına hiç başlamamayı tercih ediyor ve karşılarındaki kişiden uzak duruyorlar.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *