Facebook Hesap Dondurma ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

2003 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, istediğiniz zaman hesabınızı dondurma ve silebilme imkanını da sizlere sunmaktadır. Hesabınızı silmeden once giriş yapmanız ve Facebook’taki bilgilerinizin bir kopyasını indirmeniz de tavsiye edilmektedir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz Facebook’un sağ üst köşesindeki simgeye tıklayın. Ayarlar kısmına geldikten sonra sol sütunda yer alan Facebook Bilgilerin kısmına tıklayın. Burada karşınıza gelecek olan Dondurma ve Silme butonlarını kullanın.

Hesabı Sil seçeneğini tercih ettikten sonra Hesabı Silme İşlemine Devam Et butonuna tıklayın. Şifrenizi girdikten sonra Devam butonuna ve hemen ardından Hesabı Sil’e tıklayarak işlemi tamamlayın. Hesabınızı slime işlemini başlattıktan sonra henüz 30 gün geçmediyse işlemi iptal ettirebilirsiniz.

İşlemi uyguladıktan 30 gün sonra hesabınız ve bilgileriniz kalıcı olarak silinir. Bu bilgiler bird aha geriye getirilememektedir. Paylaştıklarınızın tamamen silinmesi ortalama olarak 90 güne kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple, hesap silme işlemini yapmadan önce mutlaka Facebook hesabınızın yedeğini almanız tavsiye edilmektedir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *