Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Öğrenci İşleri İletişim Telefon Numarası

Türkiye’de yükseköğretim eğitimi sunan kurumlara üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler istedikleri ve kazandıkları takdirde üniversite eğitimi alarak eğitim hayatlarına devam edebilirler. Üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi farklı akademik alanlar da yer almaktadır.

Türkiye’deki neredeyse her şehirde en az 1 adet üniversite yer almaktadır. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’de bu üniversiteler arasında yer almaktadır. 2010 yılında İstanbul’da kurulan bu üniversitenin ana yerleşkesi İstanbul’un Fatih ilçesinde yer almaktadır. Üniversitede yer alan fakülteler ve bölümler arasında Fakülteler Edebiyat Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hukuk Fakültesi İslami İlimler Fakültesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mühendislik Fakültesi Eğitim Fakültesi Enstitüler Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Enstitüsü Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Enstitüsü Yüksek Okullar Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Meslek Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Arapça Hazırlık fakülteleri ve bölümleri bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin 0212’li bir öğrenci işleri numarası da bulunmaktadır. Bu numara üzerinden tüm öğrencilik işlemleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz. Öğrenci işlerine bağlanmak için 0212 521 81 00 numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *