Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Firefox tarayıcınızda yavaşlık sorunları yaşıyorsanız bazı adımları takip ederek tarayıcınızı hızlandırmaya başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak eklentileri kapatmanız veya gözden geçirmeniz gerekebilir. Firefox’un RAM kullanımını azaltmak istiyorsanız ilk etapta gereksiz eklentileri kapatmalısınız veya tamamen bilgisayarınızdan kaldırmalısınız.

Tarayıcının ve eklentilerin ayarlarını sıfırlayabileceğiniz ayarlardan da yararlanmanız sizler için olumlu olabilir. Bütün uzantılarınızı ve temalarınızı, ekstra olarak arama motorlarınızı kaldırmanız da işe yarayabilir. URL çubuğuna “about:support” yazarak giriş yapmanız ve hemen ardından Firefox Yenileme seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

 Java, JavaScript, Flash ve resimler internet sitelerinin yüklenmesini yavaşlatabilir. Bu sebeple, Firefox’u kullanırken QuickJava kullanarak hızınızı yükseltebilirsiniz. Araç çubuğundaki QJ düğmesine sağ tıklamanız ve karşınıza gelen pencereden Seçenek’i tercih etmeniz yeterlidir. Artık internet sitelerinden kaldırılan bütün görselleri ve videoları bulabilir ve sayfaları biraz daha hızlı yükleyebilirsiniz.

Fasterfox, Firefox’u turbo şarj edebilmenizi sağlayan önemli bir eklentidir. Mozilla sitesinden Fasterfox eklentisini indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra URL adresine “about:addons” yazın ve pencereyi açtıktan sonra Seçenekler düğmesine basın. Buradan Firefox’u hızlandırmak için beş seçenek karşınıza çıkacak. Uygun olanları seçerek Firefox’unuzu optimize etmeye başlayabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *