Gmail’de Silinen Mailler Nasıl Geri Alınır?

Gmail, günümüzde en fazla kullanılan iletişim sağlayıcıları arasında yer almaktadır. Kullanıcılar çok fazla işlem yaparken bazen dalgınlıkla önemli bir maili silebiliyorlar. Bu tarz sorunları giderebilmek için ise bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Kalıcı olarak mesajları silmediyseniz 30 gün içerisinde farklı yöntemler ile Gmail üzerinden silinen mesajları geri alabilirsiniz.

Silinen mailleri geriye getirebilmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapın. Mail alanına geldikten sonra sol bölümde yer alan çöp kutusu yazısına tıklayın. Sol kısımda çöp kutusu yok ise ayarlar > etiketler kısmına gidin ve “göster” butonuna tıklayın. Çöp kutusundan hangi iletileri kurtarmak istiyorsanız bulun ve gönderen yanındaki kutuyu işaretleyin. Daha sonra ise taşı simgesine dokunarak iletinin gelen kutusuna taşınmasını sağlayın.

İşlemleri adım adım takip ettiğiniz zaman mailleri gelen kutunuzda yeniden görmeye başlayabilirsiniz. Mailinizi çöp kutusuna attıktan sonra sildiyseniz bu mailleri tekrar geriye getiremezsiniz. Hesabınız ele geçirildiyse ve kasıtlı olarak mailleriniz silindiyse bu durumda Gmail destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Güvenliği ihlal edilmiş hesaplar konusunda Gmail destek sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ise formları eksiksiz bir şekilde doldurarak destek ekibine göndermek olmalıdır.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *