Google Chrome Nasıl Hızlandırılır?

Google Chrome, en fazla kullanılan internet tarayıcıları arasında yer almaktadır. Kullanıcıları memnun edebilecek işlevsel özellikler sunan Google Chrome tarayıcısı kullanıma bağlı olarak zaman zaman yavaşlayabiliyor. Tarayıcıyı hızlandırabilmek için ise bazı özel yöntemler bulunuyor.

Varsayılan Değerleri Sıfırlamak

Tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://flags yazdıktan sonra karşınıza gelen pencereden tümünü varsayılan değerlere sıfırla butonuna basın. İşlemi gerçekleştirirken son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi takdirde tarayıcı verilerinizi silebilirsiniz.

Yer İmlerini Organize Etmek

Favori olarak işaretlediğiniz sitelerin sayısında farkında olmadan bir artış gerçekleşebilir. Düzenli olarak yer imlerinizi temizlerseniz tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yer işaretleri menüsüne giriş yapmanız ve silmek istediğiniz sitelerin üzerine sağ tıklayarak sil butonunu seçmeniz yeterlidir.

Eklentileri Düzenlemek

Yüklediğiniz eklentiler tarayıcınızın normalinden daha yavaş çalışmasına sebep olabilir. İşe yaramayan eklentileri mutlaka tarayıcınızdan silmeniz gerekmektedir. Chrome’un araçlar menüsünden uzantılara giriş yaparak tarayıcıda yer alan eklentileri görüntüleyebilirsiniz. Bu eklentileri silebilmek için yanlarında yer alan çöp kutusunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Tarama Geçmişini Silmek

Gün içerisinde onlarca farklı arama yapıyor olabilirsiniz. Bu aramalar tarayıcıda sürekli olarak kayıt altına alınır. Bir süre geçtikten sonra tarayıcının eskiye göre daha yavaş çalıştığını fark edebilirsiniz. Bu sorunu giderebilmek için tarayıcı geçmişinizi en baştan silmeniz yeterli olacaktır.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *