Google Play Yavaş indirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Önbellek ile ilgili olan sorunlar Google Play’de yavaşlık sorunlarına yol açabilir. Bu sorunun giderilebilmesi için iki ayrı önbellek temizleme işlemi yapmanız gerekebilir. İlk yapmanız gereken işlem Google Play Store uygulamasının önbelleğini temizlemek olmalıdır. Ayarlar menüsünden uygulamalara ulaşarak Google Play uygulamasına tıklamanız ve karşınıza gelen depolama ve önbelleği temizle seçeneklerinden yararlanmalısınız.

Ayrıca uygulamalar alanı üzerinden Google Play hizmetlerine giriş yaparak depolama ve önbelleği temizle işlemlerini de yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra aynı şekilde uygulamanın boyutunun ufaldığını da fark edebilirsiniz.

Google Play Store’da yaşadığınız yavaşlık sorunu hala çözülmediyse DNS yapılandırmayı deneyebilirsiniz. DNS değiştirici bir uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra uygulama üzerinden ayarları sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu tür uygulamalara giriş yaptıktan sonra Google,  Yandex ve özel DNS gibi farklı seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneklerden istediğiniz birini seçtikten sonra bütün ayarlar otomatik şekilde alınır. Seçiminizi Google DNS olarak yaptığınız zaman hız sorunu çözülebilir. Eğer sorununuz çözülmediyse diğer seçenekleri de deneyerek hız probleminize alternatif çözümler üretmeye başlayabilirsiniz. Tüm adımlardan sonra sorun devam ediyorsa internet bağlantınızda problem olabilir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *