Horlamaya Engel Olmanın Bazı Yöntemleri

Horlama özellikle belli bir yaşa gelmiş insanların uyku esnasında farklı sebeplerle çıkardığı seslerdir. Bir rahatsızlığı olarak tanımlayabileceğimiz horlamayı aslında engellemek mümkündür. Uyku esnasında ki nefes alıp ver işte ki bozukluk neticesinde oluşan horlama sağlıksal anlamda kişinin iyi olmadığını da işareti olabiliyor. Peki horlamaya karşı ne gibi önlemler alınabilir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu konuya dair bazı ipuçlarından söz etmek istedik.

horlama

Horlamaya Dur Deyin

Çok fazla horlayan biri iseniz ve bunu durdurmak istiyorsanız sizler yan yatarak uyumayı öneriyoruz. Sırt üstü yatmanız halinde olanınız daha da artar horlama ile ilgili ilk alınabilecek önlemler bir başka önlem ise mutlaka yatak odanızda hava akımı olması gerekir.

horlamak

Uyuduğunuz odanın çok sıcak veya  kuru olmasını engellemelisiniz. Bunlar kişinin burnun tıkanmasına ve doğal olarak da horlamasına sebebiyet verir. Eğer isterseniz pencerenizi az da olsa açabilirsiniz. Kış mevsiminde ise kalorifer üzerine bir tas su bırakarak odanın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak alkol tüketiminden ve uyku hapından kaçının.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *