İhbar Hattı Nedir ? Neden Önemlidir?

Toplum içerisinde yaşayan insanlar her zaman birbirleri ile dayanışma içerisindedirler ve mutlaka birbirlerinden destek alarak hayatlarını idame ettirirler. Bu, toplumların sorunları çözebilmesine oldukça yardımcı olan bir şeydir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte insanlar artık tek tuşla her şeyden haberdar olabiliyorlar. Peki bu dayanışmayı etkin kılan ve buna yardımcı olan şeyler nedir?

WhatsApp İhbar Hattı

İhbar Hattı Nedir ?


İhbar Hattı Online Bilgi Edinme ve Ağ Paylaşım Sistemi, 2006’dan beri sizlerin tüm ihbarlarını gerekli mecralara taşımanıza yardımcı olan, hiçbir kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Eğer bir ihbarda bulunmak istiyorsanız, bu site üzerinden dilediğiniz kuruluşa ulaşabilirsiniz ve gerekli ihbarı yapabilirsiniz.
Bu site yalnızca ihbar yapmak istediğiniz kurumların bilgilerini size vermekle kalmıyor, aynı zamanda size çeşitli kategoriler sunarak nasıl ihbarda bulunabileceğinizi de tarif ediyor. İhbar Hattı her alanda hizmet vermektedir. Belediyelere de ulaşabilirsiniz, WhatsApp rehber hattına da ulaşabilirsiniz. Televizyonların, radyoların vb. kuruluşların ihbar hatlarına erişerek dilediğiniz haberi paylaşma imkanına sahipsiniz. Sitede Belediye, Emniyet, Gelen İhbarlar, RSS Haberleri ve WhatsApp şeklinde kategoriler mevcuttur.

Neden Önemlidir ?


İnsanların çevrelerinde yaşadıkları durumların önemini bildirmelerinden biri de ihbar yöntemini kullanmalarıdır. Toplumlarda maalesef çok fazla olumsuz olaylar yaşanabilmektedir. Bu olumsuzlukların önüne geçmek için tek tuşla olayları ihbar ederek toplumlar hemen önlem alabilmektedirler. Eğer çevrenizde sizde ihbar edilmesi gerekilen bir olaya şahit olduysanız, İhbar Hattı sitesi üzerinden ihbar oluşturabilirsiniz. Ayrıca İletişim kısmından da diğer konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Was this helpful?

1 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama: 5]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *