Instagram Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram kendi kendine kapanıyorsa bu hata eski işletim sisteminden dolayı kaynaklanabiliyor olabilir. Uzun süredir güncellenmeyen telefonlarda Instagram kapanması gibi sorunlar sık sık yaşanabiliyor. Telefon ayarlarınıza girerek güncellemeleri kontrol edebilir ve uygulamanın hata vermesini engelleyebilirsiniz.

Uygulama sürümünün eski olması da Instagram’ın kendi kendine kapanmasına sebep olabilir. Uzun süredir güncellenmeyen uygulamalar, performans ve güvenlik açısından pek çok farklı soruna sebep olabilmektedir. Bu sebeple, vakit kaybetmeden Google Play Store veya App Store üzerinden son güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Sürümler yeni ve bunlardan dolayı yaşanan bir sorun yok ise donanımsal sorunlar da yaşıyor olabilirsiniz. RAM yetersizliği gibi problemler uygulamada kapanmaların meydana gelmesine yol açacaktır. Bunların yanı sıra Instagram kullanıcılarının önbelleği temizlememeleri de soruna yol açabilir.

Uzun süre boyunca yoğun bir şekilde kullanılan uygulamalarda bu tür sorunlar meydana gelmesi normaldir. Ayarlar ve uygulamalar adımlarını takip ederek uygulamaların önbelleklerini temizleyebilirsiniz. Önbellek temizliğini diğer farklı uygulamalar için de yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bütün adımları takip ettikten sonra sorun hala devam ediyorsa bu durum Instagram tarafından yaşanan sorunlara da bağlı olabilir ve kısa bir süre içerisinde sorun düzeltilecektir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *