İnternetten Doktor Randevusu Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden doktor randevusu almak için MHRS sisteminden yararlanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak https://www.mhrs.gov.tr adresinden yeni üyelik işlemi yapmalısınız. Akıllı cihazlarınıza indirebileceğiniz MHRS Mobil uygulamasıyla da yeni üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz. Üyelik alırken vereceğiniz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü’nde yer alan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir.

MHRS üzerinden doktor randevusu almak için ALO 182 çağrı merkezini kullanabilir, MHRS mobil uygulamasından yararlanabilir ya da https://www.mhrs.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS mobil uygulamasında randevu alabilmek için cihazınızın uygulama mağazasından MHRS uygulamasını indirerek aynı bilgileri verebilir ve uygulamanın ilgili alanından randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS sisteminde oluşturduğunuz randevunuzu iptal edebilmek için “Randevu Geçmişi” kısmına gelmeniz gerekmektedir. Burada iptal etmek istediğiniz randevunun sağ kısmındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. ALO 182 çağrı merkezini de arayarak bilgi güvenliği kapsamında sizlere sorulacak sorulara doğru yanıtlar vererek randevu iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan üyeliğinize ait bilgilerinizi unuttuysanız bilgilerinizi unuttuğunuzu belirtecek olan ilgili butona giriş ekranında tıklamanız yeterlidir. E-posta adresinize kimlik yenileme işlemi için gerekli olan detaylar gönderilecektir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *