iPhone 8 Kamera Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 8 modeli akıllı telefonunuz ile ilgili kamera sorunları yaşıyorsanız teknik servise başvurmadan önce izlemeniz gereken bazı özel adımlar bulunmaktadır.

Yazılım ve Donanım Sorunları

Kamera sorunları yazılım veya donanıma bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir. Sorunun donanımsal olarak ortaya çıktığını düşünüyorsanız servisten destek almanız gerekebilir. Özellikle telefonunuzun yere düşmesinden sonra bu problem ortaya çıktıysa mutlaka uzman desteği almanız gerekebilir.

Kamera Uygulamasını Zorlamak

Kamera uygulaması açık durumdayken uygulama durduruldu hatası alıyorsanız bu sorunu giderebilmek için ana ekran düğmesine birkaç defa tıklayarak uygulamanın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun hemen ardından uygulamayı açtıktan sonra herhangi bir sorunun kalmadığını görebilirsiniz.

Yeniden Başlatma

Cihazınızı yeniden başlatarak cihazda yaşanan sorunlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca cihazla ilgili farklı sorunlar yaşıyorsanız bu çözüm yöntemiyle o sorunları da çözebilirsiniz. Cihazın yeniden başlamasını sağlayabilmek için ilk olarak sesi açma ve kısma tuşuna birer defa basmanız gerekiyor. Hemen ardından ekranın açılıp kapanmasını sağlayan tuşa 10 saniye boyunca basmanız gerekiyor.

Ayarları Sıfırlama

Denediğiniz tüm bu yöntemlerden sonra sonuç elde edemediyseniz Ayarlar > Genel > Tüm Ayarları Sıfırla yolunu izlemeniz gerekebilir. Uygulamaya dair bütün ayarlarınız da silineceği için yedekleme yapmanız tavsiye edilmektedir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *