Komagene Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Komagene bugün ki Adıyaman bölgesinde Persler ve Romalılar arasında dönemin 2 gücüyle birlikte barış içinde yaşamış bir devlettir. 300 yıl boyunca savaşmadan varlığını sürdürebilen başka bir devlet bulunmamaktadır. Komagene barışın ve diplomasinin olduğu gibi uygarlığın da sembolüdür. 2 bin yıl öncesine kadar bu bölgede hüküm süren Komagene, medeniyetten kalan eserlerden ve dünyanın 8. harikası olarak kabul edilmektedir.

Peygamberler diyarı olarak nitelendirilen Urfa bölgesinde Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı da rivayet edilmektedir. Bu durumun Komagene uygarlığından 2 bin yıl önce gerçekleştiği söylenmektedir. Anadolu mutfağının vazgeçilmezi olan çiğ köftelerin tarihi de bu bölgeye dayanmaktadır.

Dönemin Nemrut’u Hazreti İbrahim’in büyük bir ateşte yakılması emretmektedir. Bu amaçla Komagene’de yer alan tüm odunlar toplanmış ve halkın ateş yakması da yasaklanmıştır. Bir avcı ise avladığı ceylanı eve getirir ve eşine yemek hazırlamasını söyler. Kadın ateş bulmadığı için ceylanın but tarafındaki etleri ayırır ve onu taşla ezerek kıyma kıvamına getirir. Daha sonra eti, bulgur, biber ve tuz ile karıştırarak yoğurur. Böylelikle ortaya tadına doyum olmayan çiğ köfte çıkmıştır.

Komagene’nin ismi bu hikayelerden gelmektedir. Kaliteli hizmet sunan çiğ köfte markası Komagene’ye ulaşmak isterseniz 444 65 64 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *