Köpüklü Bir Türk Kahvesi İçin Dikkat

Türk kahvesi bizim kültürümüzde olmazsa olmaz bir yerdedir. Birçok kişiye Türk kahvesinin severek tüketiyor. Fakat herkesin yaptığı Türk kahvesi aynı lezzette olmuyor. Köpüklü yapabilmek de bir marifet istiyor. Bu yazımızda Türk kahvesi pişirirken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden kısaca bahsettik. Eğer yazımızı okursanız artık Türk kahveleriniz daha lezzetli olabilir.

kahve

Güzel Kahve Yapmak İçin Dikkat

Her şeyden önce ölçü konusuna kesinlikle dikkat edin. Koyacağınız kahve fincan sayısının iki katı kadar olmalıdır. Eğer şekersiz yapacaksınız kahveye şeker atmayın. Orta yapacaksınız her fincan için bir buçuk çay kaşığı kadar şeker koyun. Az şekerli olacaksa her fincan için yarım çay kaşığı şeker koyun.

Türk Kahvesi

Kahveyi cezvede yapıyorsanız sürekli olarak farklı farklı yönlere karıştırmamanızı öneriyoruz. Yoksa istediğiniz o köpüğü sağlayamazsınız. Ayrıca katacağınız su dolaptan çıkmış olursa yani buz gibi olursa emin olun lezzeti de akıllarda kalacaktır. Türk kahvesi pişirirken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise pişirme süresidir. Pişirme süresi kahve lezzetinde en önemli konulardan bir tanesidir. Eğer çok fazla pişirirseniz kahvede bir acılık belirir. Az pişirirseniz kahve aroması ortaya çıkmaz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *