Meteoroloji Çağrı Merkezine Direk Bağlanma

Meteoroloji, insanların gündelik hayatlarına devam edebilmeleri için en fazla kullandıkları bilim dalları arasında yer almaktadır. Hava tahminleri insanlar için önemlidir. İlk çağlardan bu yana insanlar etkinliklerini hava şartlarına göre planlamaktadır. Tarih boyunca havanın durumunu öğrenebilmek insanlar için önemli bir gereksinim olmuştur.

Gökyüzü incelenerek bir şekilde havanın durumu anlaşılmaya çalışılmıştır. Fakat kişisel gözlemler ile bu çıkarımlarda bulunabilmek neredeyse imkansızdır. İmkansızlık durumu hava durumunun incelenerek bir bilim haline dönüşme ihtiyacını da ortaya çıkartmıştır. İnsanlar bu alanda çalışarak meteoroloji bilimini ortaya çıkartmıştır.

Genel anlamı ile atmosfer bilimi olan meteoroloji gökyüzünde yer alan olayları incelemektedir. Rüzgarlar ve bulutlar da bu bilim dalında incelenmektedir. İncelemelerin amacı hava durumu tahminlerini yapabilmek ve analiz çalışmalarını gerçekleştirebilmektir.

Türkiye’de de meteoroloji genel müdürlüğü bulunmaktadır. Hava durumu tahminlerini ve analizlerini gerçekleştiren meteorolojinin çağrı merkezi ve faks numarası bulunmaktadır. Bu numaraları kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ulaşabilmeniz mümkündür. Çağrı merkezi üzerinden yetkili kişilere meteoroloji ile ilgili aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü çağrı merkezi için 0312 359 75 45 numarasını tuşlamanız yeterlidir. Faks için ise 0312 360 25 51 numarasını kullanabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *