Milli Eğitim Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

MEB Çağrı Merkezi İletişim Numarası: 4440632

MEB ya da açılımı ile T.C. Millî Eğitim Bakanlığı bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumburbaşkanlığı’na bağlı şekilde çalışan, TC’nin anayasası 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu’na göre çıkartılan kararname ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda milli eğitim hizmetlerinden sorumlu bakanlık olarak bilinir. 1920 yılında kurulan bakanlık, önceki ismi Maarif Nezareti olarak bilinirdi.

Türkiye’de pek çok bakanlığa göre en önemli görevleriyle ve yetkileriyle bilinen MEB, bugün birbirinden farklı alanlarda eğitim ve öğretim olarak pek çok çocuklara, gence destek sağlamakta, imkan sunmaktadır. MEB’in başlıca görevlerinden biri okul öncesi, ilk öğretim ve orta öğretim çağındaki öğrencilere yönelik pek çok açılan geliştirici bir şekilde geleceğe hazırlamasıdır.

Gelişim çağındaki öğrencilerin gerek toplum yapısı gerekse de kültürel nitelikleri edinmesi noktasında en iyi şekilde öğretmen ve öğrencilerin eğitim alanında bunu yürütebilmesi ve denetlemesini sağlamasıdır.

Eğitim sisteminin herkes tarafından erişime açık şekilde yapılmasını sağlaması, bu sistemde açık ve ekonomik gelişimin gerekleriyle beraber en uygun teknikler, döneme ait modellerle beraber sistemi tasarlamak ve geliştirmek MEB’in görevlerindendir.

MEB İletişim Bilgisi Nedir?

Herhangi bir nedenden dolayı MEB’e ulaşmak istediğinizde 444 0 MEB no’lu telefonu tuşlayabilirsiniz. Danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek olan Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi numarası direkt olarak 444 0 632 şeklindedir.

MEBIM 147 Nedir ve Çalışıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kaldırılmış bir çağrı merkezi olan MEBİM 147 artık bulunmamaktadır. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezi üzerinden iletişime geçmek istiyorsanız siz de 444’lü telefon numarasını tuşlayarak bilgi ve destek alabilirsiniz. Bu konuda öğretmen ve öğrenciler dışında velilerle beraber tüm vatandaşlara etkin bir şekilde hizmet verebilmek, gerekli olan kaliteli hizmeti sağlayabilmek adına MEB 444 0 632 telefon numarası iletişim merkezi olarak aktiftir.

Okullarla İlgili Şikayetlerimi Yapabilir miyim?

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi aracılığıyla dilediğiniz her zaman pek çok konuda görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Ancak eğitim alınan okulla ilgili bir şikayetiniz varsa bu konuda BİMER uygulaması kapsamında şikayetlerinizi daha doğru bir yere iletebilirsiniz.

Halkla İlişkiler Müracaat Büroları kurulan Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tamamı için BİMER gerekli kaydı tutmaktadır. Alo 150 hattı üzerinden valiliklerde bulunan çağrı merkezi aracılığıyla direkt olarak şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

MEB’e Şikayet Nasıl Yapılır?

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı iletişim numarası, şikayet hattı var mı? Diye soruyorsanız ve bir şikayette bulunmak istiyorsanız normal şartlarda MEB’in bir şikayet hattının olmadığını söylememiz gerekir. Ancak MEB Danışma Hattı olarak 444 0 632 nolu telefon numarasından direkt olarak iletişim bilgileriyle ulaşabilir ve şikayetlerinizi talep açarak bildirebilirsiniz. Burada danışman hattı olarak sizinle iletişime geçecek olan yetkili kişilere soru ve sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

MEB’e Bağlı Tüm Sınavlar

Herhangi bir MEB sınavıyla ilgili bilgi almak ve iletişime geçmek için direkt meb.gov.tr adresinde bulunan Sınavlar menüsü üzerinden bilgi alabilirsiniz. Merkezi sınav sistemi duyurularının da resmi kurum ve motorlu taşıt sürücü adayı sınavlarının da tüm bilgisi ve duyurusunu buradan alabilirsiniz.

Tüm duyurular ve bilgilendirmeler hakkında doğrudan haberiniz olması adına Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesapları aşağıdaki gibidir. Siz de meb.gov.tr dışında güncel duyuruları aşağıdaki sosyal medya hesaplarıyla birlikte yapabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Facebook

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Twitter

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İnstagram

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *