Samsung Telefonlara Format Nasıl Atılır?

Akıllı telefonunuzu formatlamak istiyorsanız bunun için normal, soft ve hard format işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Eğer önemli bir problem yaşamıyorsanız ve sadece verilerin silinmesini istiyorsanız soft format atabilirsiniz. Fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi olan bu işlem telefonunuzdaki uygulama verilerini, uygulamaları ve diğer kişisel olmayan verileri temizler.

Samsung telefonunuza soft format yapabilmek için uygulama menüsünden ayarlara girmeniz ve kişiselleştirme sekmesinden yedekleme ve sıfırlama bölümünü açmalısınız. Son olarak fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğiyle telefonunuzdaki verileri temizleyebilirsiniz.

Hard format atmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonunuzu kapattıktan ortalama 10 saniye sonra güç, home ve ses açma tuşlarına aynı anda basılı tutarak 20 saniye kadar beklemelisiniz. Böylelikle hard format işlemini tamamlamış olursunuz.

Format işlemlerini yaptıktan sonra telefonunuz ilk günkü gibi olur. İçerisinde herhangi bir kişisel veri, uygulama ya da başka bir veri kalmayacaktır. Format atmayı bilmiyorsanız ya da yanlış uygulama ve kullanım sonucunda daha ciddi sorunlar yaşıyorsanız profesyonel bir servis desteği almayı da deneyebilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *