Telefonun İMEİ numarası nasıl öğrenilir?

Tüm telefonların sahip oldukları kimlik kodları vardır. Uluslararası olarak telefonların bu kodları kullandığını belirtmek gerekir. IMEI olarak adlandırılan kodlar telefonunuzun çalınması gibi önemli durumlarda işinize yarayabilmektedir. Aynı zamanda IMEI numarası üzerinden cihazın yerinin tespit edilmesi de mümkündür.

Tüm Cihazlar için Geçerli Olan Yöntem

Bütün cihazlarda yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde IMEI numaranızı ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun için telefonun arama bölümüne “#06#” numaralarını yazıp girmeniz yeterlidir. Bazı telefonlarda bu kodu tuşladıktan sonra numara kendiliğinden de arama tuşuna basmadan gözükebilmektedir.

iPhone için IMEI Bulma

iPhone 5 veya üzeri modellere sahipseniz cihazın arkasına bakarak kimlik kodunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ayarlar menüsünden de koda ulaşabilirsiniz. Genel menüye giriş yaptıktan sonra buradan Hakkında seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Hakkında seçeneği üzerinden cihazın kimlik kodunu görebilirsiniz. Ayrıca cihaz ile ilgili sistem bilgileri de bu bölümde yer almaktadır.

Android için IMEI Bulma

Android kullanıcıları Ayarlar menüsüne giriş yaparak buradaki en altta yer alan kısımdaki Hakkında seçeneğine tıklayabilirler. Ayrıca IMEI bulmak için Google hesabınızdan da yararlanabilirsiniz. Google Play Store üzerinden bütün cihazları görebilir ve IMEI numaralarını da takip edebilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *