Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

En popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp kullanıcılarına web üzerinden de erişim imkanı sağlamaktadır. Sizler de WhatsApp kullanıcıysanız daha iyi bir WhatsApp deneyimi yaşayabilmek için WhatsApp’ı hem bilgisayarınız üzerinden hem de telefonunuz üzerinden kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web, telefonunuzda kullandığınız WhatsApp uygulamasının bilgisayar tabanlı olan bir uzantısıdır. Telefonunuzda ve bilgisayarınızda WhatsApp’ı kullanıyorsanız, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz ya da aldığınız bütün iletiler senkronize olur ve iletileri telefonunuzdan da bilgisayarınızdan da görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp Web’i kullanabilmek için ilk önce iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemine sahip bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınızdaki internet tarayıcısını açarak web.whatsapp.com adresine girmeniz yeterli olacaktır.

İlgili adrese girdikten sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın Ayarlar > WhatsApp Web kısmına gelin ve web sayfasında karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzun kamerasını odaklayarak taratın. Tarama işleminden sonra WhatsApp’ı artık bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan kontrol etmeye başlayabilirsiniz.  

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *