WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp’ı kullanırken yedekleme yapmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri denemeniz yeterli olacaktır.

Yedekleme işlemi için en güncel sürüm olan WhatsApp ve Google Drive uygulamalarını kullandığınızdan emin olmalısınız. Güncel sürümleri yüklediyseniz Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive’a yedekle adımlarını izleyerek Google Drive yedeklemesini yapacağınız bölüme ulaşmalısınız.

Son olarak yedeklemenin otomatik olarak yapılma sıklığını seçin ve yedekleme işlemini başlatın. İsterseniz her seferinde manuel olarak da yedekleme yapabilirsiniz. Yedekleme işleminiz kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.

WhatsApp verilerinizi Google Drive hesabınızdan silmek isterseniz Google Drive hesabınıza ulaşın ve “Anahtar Dişlisi” ikonuna tıklayın. Açılan pencereden “Ayarlar”’ı açın ve “Uygulamaları Yönet” sekmesine tıklayın. Açılan listenin son kısmında yer alan WhatsApp uygulamasını bulun ve verileri silebilmek için Seçenekler > Gizli Uygulama Verilerini Sil seçeneğine tıklayın. Bağlantıyı kesebilmek için ise Seçenekler > Drive Bağlantısını Kes yolunu izleyin.

Yukarıdaki şekilde WhatsApp verilerinizi Google Drive hesabınıza aktarabilirsiniz. İstediğiniz zaman WhatsApp yedeklemesini Google Drive hesabınızdan da yine yukarıdaki yöntemlerden yararlanarak hemen silebilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *