Yüzyılın En Kötü 5 Otomobili

Bunlar 20. yüzyılın en kötü otomobillerinden bazıları. Onları sürmek istemiyorsunuz, muhtemelen onlar hakkında bir şey bilmek istemiyorsunuzdur. Evet, onlar korkunçlar ama bugün kullandığınız mükemmel arabaların teknolojisinin oluşumunda çok önemli katkıları olduğunu da hüzünle hatırlıyoruz.

Kaiser

5-  Kaiser-Frazer Henry J

1950’lerde ekonomik fiyatla üretilen Henry J, iki kapılı bir sedan modeli idi, fakat Henry J, Kaiser için ve kullanma gafletinde bulunan herkes için bir hayal kırıklığı yarattı. Otomobil sadece 68-80 beygir gücüne sahip iki küçük motor seçeneği ile çok fazla hasar görecek kadar hızlı değildi, Henry J, çirkinliğini aşacak kadar hızlı ilerleyemezdi.

ford

4-  Ford Mustang II

Bu araba, tüm zamanların en can sıkıcı otomobillerinden biridir. Orijinal Mustang Muscle anlaşılmaz derecede havalıydı, ancak Ford Pinto değildi. Mustang II, Pinto’nun kötü gaz tankı tasarımını paylaştı. 1970’lerin petrol ambargosu sayesinde, II. Mustang, ufak tefek motoru ile sık sık arızalanan donanımı ile adeta bıktırdı. Izgara üzerindeki krom at bile muhtemelen bu arabadan daha fazla dayanıklıydı.

Trabant

3-  Trabant

Rahatsız, yavaş, gürültülü ve kirli sıfatlarına sahip “Trabant” geri dönüştürülmüş pamuktan yapılmış malzemeler ve Duroplast olarak tanımlanan plastik haline getirilmiş ahşap elyaflardan oluşuyordu, fren lambaları gibi lükslerden yoksunlardı. Trabant aynı zamanda bolca kokuluydu, çünkü motorlu testere gibi motorları yağ ve gaz karışımına ihtiyaç duyuyordu.

Chevy

2-   Chevy Vega

1970 sonbaharında General Motor’un yeni Vega küçük otomobilini satışa sundu. Bu, iyi görünümlü, konunun en konseptinde konjonktür olmuş ve rekabete karşı keskin bir şekilde fiyatlandırılmıştı. Ancak çok ince sac metal Chevy Vega arabalar çölde bile pas yapabilecek kadar şaşırtıcıydı ve motor harareti contasını bozacak kadar sinir bozucuydu.

yugo

1-  Yugo GV

Bu küçük teneke kutu Yugoslavya’dan ithal edildiğinde Dünya insanı en büyük işkencelerinden birini yaşadı. Motordan elektrik sistemine, yapı kalitesine gerçekten kadar berbat olan Yugo; arkadan itmekle, arka cama elinizi koyduğunuzda elinizi yakmasıyla, elektrik aksamındaki sinir bozucu sesi vb. olabilecek en kötü özellikleri ile en kötü arabalar listesinin birincisi olmayı fazlası ile hak ediyor.

Was this helpful?

1 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama: 5]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *