Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğrenci İşleri İletişim Telefon Numarası

Türkiye’de yükseköğretim olarak adlandırılan kurumlar üniversite olarak adlandırılmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra öğrenciler kazandıkları ve istedikleri takdirde üniversite öğretimlerine geçiş yapabilirler. Üniversitelerde 4 yıllık lisans eğitimi ile birlikte ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi pek çok farklı akademik alan bulunmaktadır.

Ülkemizde hemen her şehirde en az 1 adet üniversite bulunmaktadır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’de bu üniversiteler arasında yer almaktadır. 1993 yılında Eskişehir’de kurulan bu üniversitenin ana yerleşkesi Osmangazi ilçesinde bulunmaktadır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yer alan fakülteler ve bölümler arasında Fakülteler Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Fizik İstatistik Karşılaştırmalı Edebiyat Kimya Matematik – Bilgisayar Tarih Türk Dili ve Edebiyatı Felsefe Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (%30 İng.) Endüstri Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng) İnşaat Mühendisliği Kimya Mühendisliği Maden Mühendisliği Makine Mühendisliği (%30 İng.) Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Mimarlık Jeoloji Mühendisliği İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İşletme Maliye Uluslararası İlişkiler Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İlahiyat Fakültesi İlahiyat İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği. Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği İlköğretim Matematik Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Sınıf Öğretmenliği Okul öncesiÖğretmenliği Özel eğitim öğretmenliği Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Ebelik Sağlık Yönetimi Beslenme ve Diyetetik Odyoloji Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Görsel İletişim Tasarımı Endüstri Ürünleri Tasarımı Moda ve Tekstil Tasarımı Turizm Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Tarla Bitkileri Zootekni Tarımsal Biyoteknoloji Bitki Koruma Biyosistem Mühendisliği Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Meslek Yüksekokulları Eskişehir Meslek Yüksekokulu Mekatronik Çevre Koruma ve Kontrol Makine Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Ortopedik Protez ve Ortez Optisyenlik Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Yaşlı Bakımı Sivrihisar Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi İnşaat Teknolojisi Makine Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mahmudiye Meslek Yüksekokulu Atçılık ve Antrenörlüğü yer almaktadır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin öğrenci işlerine bağlanmak isterseniz 0222 239 37 50 numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Was this helpful?

1 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama: 5]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *