Yarın okullar tatil mi ?

Bakan Özer’den son dakika açıklaması: 7 Şubat Salı yarın hangi ilde okullar tatil?

Olumsuz hava şartları nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerinde kar yağışı alacak bölgeleri açıkladı. 15 tatil sonrasında bazı illerde okulların tatil edildiği duyuruldu. Hangi illerde eğitime ara verildiği ise merak konusu oldu. İşte, 7 Şubat 2023 Salı tatil olan iller ile ilgili bilgiler…

Yurt genelinde soğuk hava etkisini sürdürürken Meteoroloji’den kritik açıklamalar geldi. Kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü birçok ilde eğitime ara verildi. Olumsuz hava koşulları sonrasında yarın okulların tatil olup olmadığı milyonlarca veli ve öğrencinin gündeminde yer alırken konuyla ilgili son dakika açıklaması Bakan Özer’den geldi. Peki yarın hangi illerde okullar tatil, yarın okullar tatil mi? İşte konuyla ilgili merak edilen sorular ve yanıtları…

TÜM TÜRKİYE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Özer, “Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Özer açıklamasında şunları kaydetti: “Tüm Türkiye’de şu andaki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar bir hafta tatil ediyoruz. Böylece millet olarak, devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz ama bu kararı alırken tüm illerimizdeki, özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama, yemek ikramıyla ilgili her türlü hizmet okullarımızda, öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz bir şekilde intikal ettirilecek.”

2 KÖY OKULU YIKILDI, 1 PANSİYON HASAR GÖRDÜ

Sadece Şanlıurfa ve Osmaniye’de birer köy okulunun yıkıldığını kaydeden Özer, Pozantı’da da bir pansiyonun hasar aldığı bilgisini verdi.

Kurtarma çalışmalarına ek olarak süreci sağlıklı bir şekilde yürütmek için vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamanın da çok kıymetli olduğunu belirten Özer, “Bu bağlamda bizim tüm öğretmenevlerimiz, uygulama otellerimiz, kapalı spor salonlarımız ve okullarımız on ilimizin tamamında vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. Özellikle uygulama otellerimizde ve öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza sıcak yemek iletiliyor. Yine İçişleri Bakanlığımızla birlikte organize etmiş olduğumuz 81 ilimizdeki Millî Eğitim Bakanlığı Arama ve Kurtarma Birimleri de bu on ilimize hareket etti.” diye konuştu.

Bakanlığın psikolojik destek sağlayacak tüm ekiplerinin de vatandaşların yardımına koştuğu bilgisini veren Özer, “Kısaca tüm okullarımızda şu an itibariyle herhangi bir problem yok. İnşallah hızlı bir şekilde yaralarımızı sararak, özellikle az hasarlı okullarımızı hızlı bir şekilde onararak tekrar eğitim ve öğretim hizmetine devam ettireceğiz. Yine bu illerdeki öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve idari personelle ilgili diğer illerde merakta olan akrabalara için MEBİM acil çağrı merkezi yani 444 0 632 numaralı kriz masası iletişim merkezi de tüm vatandaşlarımıza hizmetine vermeye başladı.” dedi.

Was this helpful?

3 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 3 Ortalama: 5]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *