BP Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Dünyanın en büyük 6. uluslararası şirketlerinden olan BP’nin merkezi İngiltere’nin başkenti olan Londra’da yer almaktadır. Şirket adını “British Petroleum” isminin kısaltmasından almıştır. Şirket petrol aramadan, perakende satışa kadar pek çok farklı alanda faaliyet sürdürmektedir. Şirketin yıllık cirosu ise 350 milyar dolarken şu anda 85 binin üzerinde de çalışan personeli bulunmaktadır.

1912 yılında Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan BP, İstanbul’da açtığı ilk ofisi ile Türkiye piyasasına girmiştir. Şirket, Lion & Sun ve Palm Tree markalarını da tescil ederek işe koyulmuştur. Ülkemizde yatırım yapmaya devam eden BP, 1949 yılında BP olarak yatırımlarına devam etmiştir.

1957 yılında Türk Ticaret Kanunu’na göre yeniden düzenlenen şirket, Türk şirketi olarak tescil ve ilan edilmiştir. BP Petrolleri Anonim Şirketi olarak ticari hayatını sürdüren BP, Akaryakıt ve madeni yağ alanında hizmet sunan bir şirkettir. Her geçen gün hizmet kapasitesini artırarak hizmetlerine devam etmektedir.

2000 yılında yeniliğe giden firma, başta logo olmak üzere pek çok farklı köklü değişim yaşamıştır. Antik Güneş Tanrısı “Helios”un adıyla anılan ve hala kullanılan logo enerji dolu güneş ışığını temsil etmektedir. BP aynı zamanda çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. BP çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0212 473 77 37 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *