Coca Cola 2 Papaz Tarafından Davalık

Washington DC’de yaşayan iki papaz, Coca Cola ve Amerikan İçecek Derneği’ne ‘şirketin halkı şekerle tatlandırılmış sağlıksız içecekler pazarlayarak kasten aldattığını’ söyleyerek dava açtılar. DC’deki Metropolitan African Methodist Episcopal Church’ın kıdemli papazı olan William Lamar ve Maryland, Clinton’daki Ennon Baptist Kilisesi papazı Deltanın Coates’in açtığı dava, çok ciddi mesajlar veriyor.

Coca Cola

Duyarlı Papazlar Coca Cola’ya Dava Değil Savaş Açtı

Lamar ve Coates, kilise liderleri olarak, daha fazla sayıda diyabetli, obez yetişkin ve çocuklar da dâhil olmak üzere kendi toplumlarındaki insanları daha sağlıklı bir yaşam tarzı seçmeye cesaretlendirmek için gösterdikleri çabalardan ötürü yokuş yukarı bir savaş açtıklarını söyledi.

Coates, “Sokaklara kıyasla şekerden daha fazla insan kaybediliyor, içecek endüstrisinden ve Coca-Cola gibi şirketlerden gelen mesajlara meydan okuyoruz.”, Lamar, ” Bu, toplumumuzda yaşam ve ölüm meselesidir, umudumuz, Coca-Cola’nın bu içecekleri yararlı ve sağlıklı bir şey olarak pazarlamayı bırakmasıdır.” Dedi.

cola

Bu davanın arka planı, siyah ve Latin toplumlarında ve gerçekten Amerika genelinde diyabet, kalp ve damar hastalıkları ve diğer dejeneratif hastalıklardan oluşan bir salgın olduğuna olan duyarlılıktır. BD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 2012 araştırmasına göre; siyah ve İspanyol Amerikalılar arasında günlük düzenli cola ve tatlı gıda tüketimi görülüyor. Diğer çalışmalar şekerli içecekleri şeker hastalığınıza, kalp hastalığına ve daha yüksek ölüm oranlarına bağladı. Dahası, tüm Afrikalı Amerikalıların yarısı ve Latinlerin % 42’si,  beyazların üçte birinden biraz fazlası obez!

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *