Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Diyanet Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 190

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı, 1924 yılında kurularak İslam dini inançları, ibadet ya da ahlak esasları ile ilgili tüm işleri yürütmek için görevlendirilmiş kurumdur. Din konusunda toplumu aydınlatmak temel amaç olurken ibadet yerlerini de yönetmekle ilgili tüm görevli kurum doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı olmaktadır.

Bakanlık lideri şu anda Ali Erbaş iken, Diyanet Bakanlığı doğrudan Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bakanlıklardan biridir. 2020 yılı bütçesi yaklaşık 2 milyar USD’dir. Diyanet Başkanlığı ile alakalı merak ettiğiniz pek çok konuda kendi internet sitesinden bilgi edinebilir ve iletişimde olabilirsiniz.

Bunun dışında ise bazı konularda da direkt olarak hatları kullanabilirsiniz. Dini konularda merak edilen her türlü hususla ilgili görevli vaizlerden bilgi almak için Alo Fetva Hattı’nı kullanabilirsiniz.

Diyanet İşleri Alo Fetva Hattı 190

Alo Fetva Hattı 190’ı arayarak istediğiniz her zaman İslam dini hakkında genel bilgiye sahip olabilirsiniz. Doğru bilgilere sahip olacağınız, görevli vaizlerden bilgi edineceğiniz bu konuda doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı vaizlerden bilgi alabilirsiniz.

Hem cep telefonu hem de sabit telefonlar üzerinden Dini Danışma Hattı olarak da bilinen 190 hattına ulaşabilir ve pek çok konu hakkında da sorularınızı sorabilirsiniz. Diyanete nasıl soru sorabilirim konusunda bilgi edinmek için istediğiniz her zaman Diyanet iletişim numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Hafta içi her gün saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında vaizler aracılığıyla din hizmetleri uzmanları sayesinde doğrudan telefon ile bilgi alabilirsiniz. Fetva verme konusunda ehliyete sahip olan vaizlerde alacağınız telefon hattı desteğiyle beraber merak edilen her zaman birçok dini konularda sorular sorabilir, yanıt alabilirsiniz.

Diyanet Başkanlığı Müftülük Saat Kaça Kadar Açık?

Diyanet Başkanlığı’na bağlı müftülükler hafta içi çalışmaktadır. Hafta içi her gün saat 08.00 – 17.00 saatleri arasında çalışmaktalar. Müftülük ile ilgili işlerinizde hafta içi her gün iletişimde olabilir ve bilgi alabilirsiniz. Hafta sonu ise kapalı, çalışmamaktalar.

Diyanet Başkanlığı’na Ait Yayın Kanalları

Diyanet Başkanlığı tarafından toplamda 1 TV, 3 adet radyo yayını bulunur. Diyanet TV, Diyanet radyo, Kur’an radyo ve Risalet radyo olmak üzere yayınlar mevcuttur. Bu yayınlarla ilgili tüm canlı yayın dinleme bağlantılarına ise https://diyanet.gov.tr/tr-TR adresinin en alt kısmından ulaşabilirsiniz.

Diyanet Başkanlığı İletişim Bilgileri ve Sosyal Medya Hesapları

Aşağıda yer alan e-posta adresi, Diyanet Başkanlığının e-mail adresi olup burada Özel Kalem’e ulaşabilirsiniz. Yetkili eposta adresi üzerinden dilediğiniz şekilde bilgi edinebilir, iletişimde olabilirsiniz. Aynı şekilde de sosyal medya hesapları olarak Facebook ve Twitter hesapları üzerinden de Diyanet Başkanlığı’nın tüm sosyal medyadaki hesaplarını takibe alarak da iletişimde olabilirsiniz.

Diyanet E-Posta Adresi: ozelkalem@diyanet.gov.tr

DİYANET Facebook

DİYANET Twitter

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *