E-Mail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Çoğu insanın en sık yaşadığı sorunlar arasında e-mail şifresini unutması da yer alıyor. Eski bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde hala en fazla kullanılan iletişim yöntemleri arasında bulunan e-mailinizi kullanacağınız zaman şifrenizi hatırlamıyor olabilirsiniz. Bunun için e-mail servislerinden hangisinden yararlanıyorsanız ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Her bir e-mail servisi sağlayıcısının farklı şifre hatırlatma yöntemi bulunmaktadır. E-mail şifrenizi unuttuysanız kullandığınız e-mail servisinin sitesine giriş yaparak ilk olarak “Şifremi Unuttum” kısmına tıklamalısınız. Buradan kullandığınız ikinci e-mail adresinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Aynı zamanda telefon numaranız ile sisteme kayıtlıysanız e-mail şifrenizi değiştirme talebinizi cep telefonunuza SMS olarak da alabilirsiniz. SMS servisini kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Tüm adımları denedikten sonra e-mail şifrenize ulaşamıyorsanız servis sağlayıcısının iletişim kanalları üzerinden kendileriyle iletişime geçebilir ve yeni şifre oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bazı gerekli soruları doğru şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Sorulara doğru yanıt verdiğiniz zaman yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer tüm sonuçlara rağmen e-mail şifrenize ulaşamıyorsanız yeni bir e-mail adresi almanız da gerekebilir. Bu sebeple, şifrelerinizi ufak bir not defterine not almanız tavsiye edilmektedir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *