Facebook Hesabınız Çalındıysa Ne Yapmalısınız ?

Facebook hesabınız çalındıysa bazı adımları takip ederek hesabınızı geriye alabilirsiniz. Bunun için ilk etapta ne zaman nereden girildiğine bakmayı deneyebilirsiniz. Hesabınıza hangi konumdan ve hangi cihazdan giriş yapıldığını kontrol etmek için ayarlar > güvenlik > giriş yaptığın yer bölümünü kontrol edebilirsiniz. Tanımadığınız bir yer görürseniz oturumu kapatmak için hareketi sonlandır butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook hesabınızla ilgili şüpheli gördüğünüz oturumları kapattıktan sonra şifrenizi değiştirmeyi de mutlaka deneyin. Hesabınızı ele geçiren kişi veya kişiler şifrenizi değiştirdilerse şifrenizi sıfırlayın. Facebook hesabınızı geri aldınız ancak yapan kişilerin yakalanmasını istiyorsanız Facebook’un “Gizlilik İhlali” seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Hesabınızdan yapılan paylaşımlar, yorumlar ve arkadaşlık istekleri gibi aktiviteler Facebook hesabınızı kurtarmış olsanız bile kalacaktır. Bunlar için Facebook’taki arkadaşlarınıza hesabınızın çalındığı konusunda bilgi verin. Bilgilendirme için diğer sosyal medya hesaplarınızı da kullanabilirsiniz. İşlemin ardından hesabınızın ana sayfasının sağ üst köşesindeki hareketler dökümünden istemediğiniz aktiviteleri de silebilirsiniz.

Ana sayfa > hesap ayarları > uygulamalar kısmındaki listeye mutlaka göz atın. Hangi uygulamaların sizden hangi tür erişim izinleri aldığını kontrol edin ve şüpheli gördüğünüz uygulamaları kaldırmak için uygulama yanındaki çarpı işaretini kullanın.

Hesabınızı geri alamıyorsanız Facebook’un privacy@facebook.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bilgileriniz doğrulandıktan 24 saat sonra Facebook hesabınız geri gelecektir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *