Facebook’un Bilinmeyen Gizli Özellikleri

Facebook’u aktif olarak kullanan kişilerin bilmediği pek çok farklı gizli özellik bulunmaktadır. Gündelik hayatınızda Facebook kullanırken işinize yarayabilecek olan bu gizli özellikleri öğrenerek Facebook’tan daha fazla verim alabilirsiniz.

Bazı durumlarda mesajlarınızı cevaplamaktan kaçınıyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlardan kurtulabilmek için görüldü özelliğini site üzerinden kapatabilirsiniz. Chrome tarayıcısında kullanabileceğiniz bu özellik görüldü özelliğinin tamamen pasif hale gelmesini sağlar. Bunun için Chrome mağazasına girerek Facebook Unseen eklentisini indirmelisiniz.

Facebook kullanıcıların sorun ettiği durumlar arasında aktif olunan zamanın yazılması da yer almaktadır. Online olarak görünmek istemediğiniz zaman arkadaş listeniz ne zaman online olduğunuzu rahat bir şekilde görecektir.

Bunun için Facebook adresine sadece internet tarayıcısı üzerinden giriş yapmanız yeterlidir. Facebook ve Messenger uygulamalarını çevrimiçi gözükmemek için kullanmamanız gerekiyor. Telefondan bu uygulamaları açtığınız zaman son görülme ile ilgili bilgiler ortaya çıkacaktır.

Eski gönderilerinizi gözden geçirmek istiyorsanız verilerinizin kopyasını bir cihaza indirebilirsiniz. Bunun için sitenin ayarlar kısmına giriş yaparak Facebook verilerinizin kopyasını indirmeyi deneyebilirsiniz. Sizin için hazırlanan arşiviniz hazırlandığı zaman size bir bildirim gelir. Bildirimden sonra arşivinizi tek bir tıklama ile cihazınıza indirebilir ve Facebook geçmişinizi öğrenebilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *