Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ve Tamamen Silinir?

Instagram hesabınızı bazı özel sebeplerden dolayı dondurmak ya da tamamen silmek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda basit bir iki adımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Hesap Dondurma İşlemi

Hesabınızı dondurmak için ilk önce hesabınızı geçici olarak kapama bağlantısını ziyaret etmeniz gerekiyor. İlgili adrese ulaştıktan sonra sağ alt kısımda hesabımı geçici olarak kapat yazısını görebilirsiniz. Bu bölümde hesabınızı neden dondurmak istediğinizi belirtmeniz de gerekmektedir.

Hesabınızın şifresini girip onay verdikten sonra hesabınızı dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Haftada bir defadan fazla şekilde hesap dondurma işlemi yapmanız yasaktır. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınız zaman hesabınız aktif olacaktır.

Hesap Silme İşlemi

Artık hesabınızı kullanmayı düşünmüyorsanız Instagram’ın kalıcı olarak hesap silme işleminden yararlanabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra geriye dönüş olmadığını unutmamalısınız. İşlem tamamlandıktan sonra size ait olan profiliniz ve içerisinde yer alan tüm içerikler kalıcı olarak silinir. Instagram’ın ayarlar kısmını ziyaret ederek kalıcı hesap silme linkini bulabilir ve hesabınızı buradan silebilirsiniz.

Şifrenizi girip onay verdikten sonra Instagram hesabınız kalıcı olarak silinir. Bir süre sonra Instagram’a girmek isterseniz aynı kullanıcı adını alarak yeni hesap oluşturamazsınız.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *