iPhone X Güç Butonuyla Neler Yapılır?

Apple’ın 10. yılına özel olarak çıkarttığı iPhone X modeli gelişmiş teknik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Home tuşunun bulunmadığı özel tasarımda yer alan güç tuşu telefonu kontrol edebilmenizi sağlamaktadır.

iPhone X güç butonuyla gündelik olarak kullanılan özellikleri tek bir tıklama ile yapabilirsiniz. Telefonu kapatma, açma ve zorla yeniden başlatma ile kilit ekranını açma gibi özellikleri güç tuşu üzerinden yönetebilirsiniz.

iPhone’larda en fazla kullanılan özelliklerden olan Siri’yi de bu tuşa uzun süre boyunca basılı tutarak açabilirsiniz.

Acil bir durum içerisindeyseniz güç tuşunu kullanarak kısa süre içerisinde çözüm sağlayabilirsiniz. Güç tuşuna arka arkaya beş defa bastığınız zaman acil durum moduna geçiş yapabilirsiniz.

Güç tuşuna üç defa basarsanız büyüteç ve destekli erişim gibi özelliklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca destekli dokunma ve aktif diğer hizmetlere de buradan kolaylıkla erişebilirsiniz.

Hesabınıza kredi kartı eklediyseniz ödeme yapabilmek için güç tuşuna iki defa basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle Apple Pay ödeme seçeneklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde Face ID özelliğini kapatmak istiyorsanız kilit ekranına uzun süre basmanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonrasında Face ID özelliği kapanacaktır.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *