iPhone X’in Bilinmeyen Özellikleri

Dünyanın ilgi ile takip ettiği telefon modelleri arasında yer alan iPhone X modelinin bilinmeyen pek çok özelliği bulunuyor. Bu özelliklere gelin birlikte göz atalım.

Tek Tık ile Bildirim Yönetimi

Gereksiz bildirimler kullanıcılar için sorun yaratabiliyor. Zamansız şekilde ortaya çıkan bildirimlerden kurtulmak için iPhone X kullanıyorsanız avantajlı sayılıyorsunuz. Telefonda bildirim alanında yer alan “X” simgesi gelen bildirimlerin anında kaldırılmasını sağlıyor.

Kontrol Merkezi

iPhone X ile birlikte telefonu kontrol etmeniz daha kolay bir hale geliyor. Kontrol merkezi adı verilen bölüm uzun süre boyunca işinize yarayabilir. Ayarlar menüsünden aktif hale getireceğiniz menüde en fazla kullanılan telefon özellikleri bulunuyor.

Hafıza Kontrolü

Telefonunuzun hafızasını kapsamlı şekilde kontrol edebilirsiniz. iPhone Storage kısmında telefonunuzda oluşturabileceğiniz alan, silinebilecek uygulamalar gibi farklı seçenekler size sunulur.

Tek Elle Klavye

Büyük ekranlı telefonlarda yazı yazmak biraz daha zor olabiliyor. Bu duruma çözüm sağlayan iPhone X modeli tek elle açılabilen ve kolay bir şekilde yazı yazabilmenizi sağlayan bir klavyeyi size sunuyor.

Siri ve Tercüme

Tercüme işlemlerinde yardımcıya ihtiyaç duyuyorsanız Siri’den yararlanabilirsiniz. Siri ile konuşarak çevirmek istediğiniz kelime ve cümleleri sesli olarak duyabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *