Laptop Ekranı Nasıl Temizlenir?

Gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan mikrofiber bezler tozların baş düşmanı olarak bilinmektedir. Hızlı ve etkili bir şekilde laptop temizlemek istiyorsanız mikrofiber bezleri tercih edebilirsiniz. Çizilme gibi durumlardan çekiniyorsanız mikrofiber bezlerde bu sorunların olmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Nemli süngerler temizlenmesi zor olan lekeler için uygundur. Nemli süngerleri kullanacağınız zaman biraz hassas hareket etmeniz ve ekrana bastırmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ancak deiyonize suları tercih etmelisiniz. Musluk suyu kullanarak temizlik yaptığınız zaman ekranda ufak tefek izler kalabilmektedir.

Bilgisayar ekranında yer alan inatçı lekeleri bir türlü çıkartamıyorsanız temizlik çözeltilerinden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca bunlara ek olarak kullanabileceğiniz mikrofiber bezler de etkili bir şekilde bu lekelerden kurtulabilmenizi sağlayabilir. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarınızın elektriğini kesmeyi unutmamalısınız. Hemen ardından mikrofiber beze çözeltiden dökmelisiniz. Ufak dairelerle narin bir şekilde ekranınızı temizlemeye bu adımları takip ettikten sonra geçebilirsiniz.

Ekran temizliğini özellikle florasan ekranlarda dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Diğer ekranlara göre daha hassas yapıya sahip olan bu ekranlara sıvı püskürtmek yerine beze eklemeniz ve bu şekilde temizlemeniz daha doğru olacaktır. Ekranınızı temizlerken daima yavaş ve dikkatli hareket etmeyi de unutmamalısınız.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *