Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı kuruldu. Covid-19 (Kovid-19) salgını sebebiyle Sağlık Bakanlığı Koronavirüs whatsapp danışma hattı bugün itibariyle hizmete girdi. Koronavirüs whatsapp danışma hattı ile coronavirüs salgını hakkında merak ettiklerinizi , çevrenizde yaşanan koronavirüs salgın olaylarını paylaşabileceksiniz.


Türkiye koronavirüsün ilk ortaya çıktığı günlerden itibaren gerekli tedbirlere erkenden almaya başlayarak salgının daha ileri seviyede olmasını engelledi. Türkiye koronavirüs ile iyi mücadele eden ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye koronavirüs salgınında önemli bir nokta da yoğun bakım ünitelerinin dolu olmadan tedavi imkanlarının devam etmesi gösterilmektedir. Türkiye koronavirüsle alakalı tüm tedbirleri almış ve yurtdışı uçuşların tamamını durdurmuş bulunmaktadır. Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli günlerde sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Koronavirüsün Türkiye’de yayılmaması için kullanılan slogan ise #evdekaltürkiye siz de Türkiye’de koronavirüs salgınının yükselmemesi ve sevdiklerinizi korumak için evde kalın. Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesinde vaka sayılarının düşmesi için hijyen kurallarına dikkat edin.

Koronavirüs Belirtileri :

Koronavirüs belirtilerini kısaca şöyle belirtebiliriz.

Öksürük : Koronavirüs belirtilerinden en bilineni kuru öksürük. Sizde de normal zamandan farklı olarak kuru öksürük var ise koronavirüs belirtisi olabilir.

Ateş : Koronavirüs belirtilerinin bir diğeri ise yüksek ateştir. Ateşiniz 37 ve üstünde ise muhakkak bir sağlık kuruluşuna başvurmanızda fayda var. Koronavirüs belirtis olarak ateş önemli bir belirtidir.

Yorgunluk : Koronavirüs belirtilerinden bir diğeri de yorgunluk. Normal zamandan daha halsiz hissediyorsanız aileniz ve çevrenizdeki insanlarla muhakkak sosyal mesafenizi koruyun. Koronavirüs belirtisi gösterdiğinizi düşünüyorsanız sosyal izolasyon kurallarına da riayet etmelisiniz.

Nefes almada zorlanma: Koronavirüs belirtisi olarak ileri safha belirtisi olarak nefes almada zorlanmayı gösterebiliriz. Nefes almanızda zorlanma var ise yüksek ihtimal koronavirüs belirtisi olabilir. Koronavirüs belirtileri arasında en ciddiye alınması gereken belirtidir. Muhakkak bir sağlık kuruluşuna başvurun.


Koronavirüs Haritası : 

Dünya genelinde 22 Nisan 2020 tarih itibariyle 2.500.000 iki buçuk milyon insana bulaşmış olan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkemizde de vaka sayılarının ileriki günlerde zirve noktaya ulaşacağı tahmin edilen koronavirüs için güncel olarak koronavirüs haritası çıkarılmaktadır. 

Dünya Koronavirüs Haritası :

Dünya koronavirüs haritası için her gün güncellenen güvenilir sayfalar bulunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından teyit edilen rakamların yer aldığı koronavirüs dünya haritası için aşağıdaki adresten erişim sağlayabilirsiniz. Dünya koronavirüs haritası ile dünyadaki toplam koronavirüs vaka sayısı , dünyada koronavirüse yakalanıp iyileşen kişi sayısı ve dünyada koronavirüsten vefat eden kişi sayısını görebilirsiniz. Dünya koronavirüs haritasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
https://news.google.com/covid19/map?hl=tr&gl=TR&ceid=TR:tr

Türkiye Koronavirüs Haritası :

Türkiye koronavirüs haritası Sağlık Bakanlığı tarafından hergün güncellenmekte ve Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirilmektedir. Türkiye koronavirüs haritası ile koronavirüs yoğunluğunun hangi şehirlerde fazla hangi şehirlerde az olduğunu görebilirsiniz. Türkiye koronavirüs haritası sizlere yaşamış olduğunuz şehir hakkında da bilgi vermektedir. Koronavirüs Türkiye haritası için ise birden fazla kaynak bırakıyoruz. Türkiye Koronavirüs Haritası için aşağıdaki adreslerden Türkiye’deki güncel koronavirüs haritalarını görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Haritası

https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/


Vikipedi Türkiye Koronavirüs Haritası

https://news.google.com/covid19/map?hl=tr&gl=TR&ceid=TR:tr

İstanbul Koronavirüs Haritası :

İstanbul koronavirüs haritası Sağlık Bakanlığı tarafından belirli periyotlarda açıklanmaktadır. Türkiye içerisindeki şehirlere ait koronavirüs vaka , iyileşen kişi ve vefat sayılarının paylaşımını Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA açıklamaktadır. İstanbul koronavirüs haritası için güncel olarak paylaşılan bir sistem bulunmamaktadır. İstanbul koronavirüs haritası için açıklanacak verileri beklemekte fayda bulunmaktadır.

Koronavirüs Vaka Sayısı : 

Koronavirüs vaka sayısı olarak 22 Nisan 2020 tarihinde ;

Dünyada Koronavirüs Vaka Sayısı 2.603.147 kişi

Dünyada koronavirüse yakalanıp iyileşen kişi sayısı 701.426 

Dünyada koronavirüs sebebiyle vefat eden kişi sayısı ise 180.784

Türkiye Koronavirüs Vaka Sayısı : 98.674

Türkiye Koronavirüs İyileşen Kişi Sayısı : 16.477

Türkiye Koronavirüs Vefat Sayısı : 2.376


Koronavirüs Son Durum :

Koronavirüs son durumla alakalı olarak güncel olan 22 Nisan 2020 tarihli sayıları yukarıda paylaştık. Koronavirüs son durum verilerine dair bilgi alabileceğiniz adresleri de yine yazımızda paylaştık. Siz de koronavirüs son durumuyla alakalı gerekli bilgileri yazımızda yer alan adreslerden öğrenebilirsiniz.

22 Nisan 2020 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı kurdu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı ile sizlere 7/24 güvenilir ve güncel bilgi , detaylı yönlendirme ve bilgilendirici videolar , broşürler ve afişler yer almaktadır.

Siz de koronavirüs ile alakalı merak ettiklerinizi Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattın 7/24 günün her saati sorabilirsiniz.

Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı Telefon Numarası aşağıda yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı Telefon Numarası:

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]