Spotify’nin Bilmeniz Gereken Özellikleri

Uzun süredir en fazla kullanılan müzik uygulamaları arasında yer alan Spotify, işlevsel özellikleriyle dikkat çeken bir programdır. Spotify, bilinmeyen bazı özellikleri de bünyesinde toplamış bir uygulamadır.

Çalma Sırası

Geçmişte dinlediğiniz şarkının ismini hatırlamıyor olabilirsiniz. Uzun bir süre araştırma yapsanız bile şarkının adını bulamama gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Ancak Spotify adresi bu durumun önüne geçmektedir. Sadece tek bir tık ile daha önce hangi şarkıları dinlediğinizi net bir şekilde görmeye başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Spotify çalma listelerini incelemektir. Çalma listesi üzerinden geçmişe tıklayarak hangi parçaları dinlediğinizi görebilirsiniz.

Müziğinizi Paylaşabilirsiniz

YouTube videolarında olduğu gibi Spotify şarkılarını da çevreniz ile paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey paylaşmak istediğiniz şarkının üzerine gelerek paylaş seçeneğini kullanmaktır. Daha sonra ister Facebook, isterseniz Instagram, isterseniz de Twitter profilinizde şarkıyı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Hafıza Kartı Seçenekleri

Çevrimdışı özelliğe sahip olan Spotify’ı internet bağlantınız olmasa bile kullanabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için şarkıları kaydetmeniz gerekmektedir. Hafıza kartı seçeneğini kullanarak telefonunuza şarkıları kaydedebilirsiniz.

Kısayol Tuşları

Masaüstünde Spotify kullanıyorsanız bazı kısayollar ile programı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Örneğin, sonraki parçaya geçmek için FN ve F6 tuşlarına aynı anda basabilir, önceki parçaya geçmek için FN ve F5 tuşlarına aynı anda basabilirsiniz.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *