Telefonum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Telefonunuz çalındığı zaman BTK uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Telefonunuz çalındıktan sonra Bilgi ve İhbar merkezlerine başvuru yapılması gerektiğini de unutmamalısınız. Aynı şekilde telefonunuz kaybolduğu zamanda bunları yapmanız gerekebilir. Başvuru yaptığınız takdirde BTK, GSM operatörleriyle iletişime geçer.

BTK tarafından hırsızlık gibi durumlarda kendileri ile iletişime geçmeniz gereken bir telefon numarası verilmiştir. 444 9 777 veya 0312 232 23 23 numaralarını kullanabilirsiniz. GSM operatörleriyle iletişime geçen BTK ekipleri verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmektedir. Bilgileriniz doğrulandığı zaman cihazınızın haberleşme olanakları kesilir.

Aynı zamanda yeni nesil çoğu telefon içerisinde yer alan telefonu takip etme özelliklerini de açık bırakarak kendinize ek bir güvenlik önlemi yaratabilirsiniz. Android ve iOS cihazlarda aktif bir şekilde kullanabileceğiniz bu özellik gün içerisinde telefonunuzu kullandığınız her an konumunuzu güncel bir şekilde takip eder.

Telefonunuzu kaybettiğiniz ya da çaldırdığınız zaman telefonunuzun takip özelliği sayesinde nerede olduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz. Fakat bu yöntem biraz riskli bir yöntem olabilmektedir. Çünkü özellik çalıştığı süre boyunca şarjınız hızlı bir şekilde eksilmeye başlayabileceği gibi telefonu alan kişi bu özelliğin devre dışı kalabilmesini de farklı şekillerde başarabilir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *