Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta engelleme özelliği pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle WhatsApp’ta nasıl engellendiğinizi anlayabilirim diye şüpheleriniz var ise bazı detaylara dikkat ederek bunu anlayabilirsiniz. Engellendiyseniz, engelleyen kişinin son görülme bilgilerini ve profil fotoğrafını göremeyebilirsiniz. Ayrıca kişilerin daha önceden yazdığı durum mesajlarında da değişiklik olmamaktadır.

Kişiye bir mesaj gönderdiğiniz zaman bu mesaj karşı tarafa iletilmemektedir. Sizi engelleyen bir kişiye mesaj gönderdiğiniz zaman mesajınız gönderildi olarak gösterilse bile mesajın karşı tarafa gönderilmesi imkansızdır. WhatsApp’ta engellendiğinizi en kısa yollardan bu şekilde anlayabilirsiniz.

Tam olarak engellenip engellenmediğinize emin değilseniz başka bir telefon numarasıyla kişiyi rehberinize ekleyebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra o kişinin WhatsApp kişilerinizde gözüktüğünü görebilirsiniz. Eğer bu kısımda profil resmi, durum ayrıntıları ve diğer bilgiler görülemiyorsa engellendiğinizden emin olabilirsiniz. Bilgiler görünmeye devam ediyorsa engellenmeniz söz konusu değildir.

Engellediğiniz kişileri de WhatsApp üzerinden görebilirsiniz. Bunun için uygulamaya giriş yaparak gizlilik alanına gelmeniz gerekmektedir. Buradan kaydırma yaparak aşağıda yer alan engellenmiş kişiler listesini görebilirsiniz. Kişi sayıları da bu detayların hemen yan kısmında görünür olacaktır. Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayarak “Engellemeyi Kaldır” butonunu işaretlemeniz yeterlidir.

Was this helpful?

0 / 0

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *